| Type | Work Lamp |
| Lamp Type | LED |
| Wattage | 3 W |
| Voltage Rating | 4.5 V |
| Rechargeable | No |
| IP Rating | IP20 |
| Height | 175mm |
| Length | 31mm |
| Width | 26mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.