| Lamp Type | LED |
| Light Style | Articulated Arm |
| Voltage Rating | 24 V |
| Wattage | 3 x 6 W |
| Arm Length | 85mm |
| Arm Type | Rigid Arm with Adjustable Head |
| IP Rating | IP67 |
| Cable Length | 3m |
| EU Energy Efficiency Rating | A+ |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.