| Lamp Type | LED |
| Light Style | Flexible Arm |
| Voltage Rating | 12 → 28 V ac, 12 → 40 V dc |
| Wattage | 8.5 W |
| Arm Length | 600mm |
| Arm Type | Flexible |
| IP Rating | IP67 |
| Maximum Reach | 600mm |
| Cable Length | 3m |
| EU Energy Efficiency Rating | A+ |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.