| Lamp Type | Halogen |
| Light Style | Articulated Arm |
| Voltage Rating | 12 V |
| Wattage | 20 W |
| Arm Type | Short |
| IP Rating | IP20 |
| Integral transformer | No |
| Cable Length | 2m |
| EU Energy Efficiency Rating | G |
| UK Energy Efficiency Rating | G |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.