| Lamp Type | High Resistance Ceiling Light |
| Width | 85 mm |
| Luminosity | 2400 lm |
| Depth | 85 mm |
| Lamp Shape | Circular |
| Colour Tone | Cool White |
| Colour Temperature | 3000 K, 4000K |
| Wattage | 16 W |
| IP Rating | IP65 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.