| Lamp Type | LED CCT3 Selectable |
| Length | 595 mm |
| Width | 595 mm |
| Luminosity | 3500lm |
| Depth | 34 mm |
| Lamp Shape | Square |
| Colour Tone | Cool White, Daylight, Warm White |
| Colour Temperature | 4000K,5000K,6000K |
| Wattage | 32 W |
| Voltage Rating | 220 → 240 V ac |
| EU Energy Efficiency Rating | F |
| IP Rating | IP20 |
| Standards Met | BS EN 60598, BS EN 12464 |
| UK Energy Efficiency Rating | F |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.