| Lamp Type | LED |
| Length | 598 mm |
| Width | 598 mm |
| Luminosity | 4660 lm |
| Depth | 115 mm |
| Lamp Shape | Rectangular |
| Colour Tone | Neutral White |
| Colour Temperature | 4000K |
| Wattage | 49 W |
| Voltage Rating | 230 V ac |
| IP Rating | IP65 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.