| Lamp Type | LED |
| Length | 595 mm |
| Width | 595 mm |
| Luminosity | 3740 lm |
| Depth | 10 mm |
| Lamp Shape | Rectangular |
| Colour Tone | Neutral White |
| Colour Temperature | 4000K |
| Wattage | 29 W |
| Voltage Rating | 230 V ac |
| IP Rating | IP44 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.