| Type | LED Module |
| Zone Classification | 1 |
| Temperature Classification | T6 |
| Wattage | 14.2 W |
| Lamp Type | LED |
| Voltage Rating | 230 V |
| Length | 448 mm |
| Width | 158 mm |
| Individual Lamp Wattage | 14.2W |
| Number of Lamps | 1 |
| Hazardous Area Certification | IECEx |
| Current Rating | 25 A |
| Series | 7 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.