| Type | Lamp |
| Zone Classification | Zone 1, Zone 2, Zone 21, Zone 22 |
| Temperature Classification | T4 |
| Wattage | 34 W |
| Lamp Type | LED |
| Voltage Rating | 254 V ac |
| Length | 900 mm |
| Width | 188 mm |
| Individual Lamp Wattage | 13W |
| Number of Lamps | 2 |
| Hazardous Area Certification | ATEX, IECEx |
| Current Rating | 400 A |
| Series | eLLK 92 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.