| Wattage | 20 W |
| IP Rating | IK10, IP66 |
| Number of LEDs | 1 |
| Luminosity | 2510 lm |
| Dimensions | 135 x 380 x 240 mm |
| Height | 135mm |
| Width | 380 mm |
| Depth | 240 mm |
| Floodlight Type | Wall Mount |
| Lamp Type | LED |
| UK Energy Efficiency Rating | E |
| EU Energy Efficiency Rating | E |
| Standards Met | CE |
| Lamp Supplied | Yes |
| Case Material | Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.