| Wattage | 50 W |
| IP Rating | IP64 |
| Number of LEDs | 4 |
| Sensor | PIR |
| Dimensions | 113 x 85 x 50 mm |
| Height | 113mm |
| Width | 85 mm |
| Depth | 50 mm |
| Solar Panel | Yes |
| Series | Eco Wedge |
| PIR Included | Yes |
| Floodlight Type | Outdoor |
| Lamp Type | LED |
| Case Material | Plastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.