| Wattage | 20 W |
| Voltage | 220 → 240 V ac |
| Incandescent Equivalent Wattage | 200W |
| IP Rating | IP65 |
| Luminosity | 2200 lm |
| Colour Temperature | 3000K |
| Life Hours | 50 000h |
| Series | ORLANDO |
| Lamp Type | LED |
| Beam Angle | 100° |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.