| Wattage | 97 W |
| Voltage | 220 → 240 V |
| Incandescent Equivalent Wattage | 1200W |
| IP Rating | IP66 |
| Number of LEDs | 2 |
| Luminosity | 11179 lm, 15314 lm |
| Solar Panel | No |
| Series | GEMINI MAX LITE AS |
| PIR Included | No |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.