| Wattage | 15 W |
| Voltage | 7.4 V |
| Incandescent Equivalent Wattage | 80W |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 40 |
| Sensor | PIR |
| Luminosity | 16000 lm |
| Colour Temperature | 6000K |
| Dimensions | 493 x 231 x 58 mm |
| Solar Panel | Yes |
| PIR Included | Yes |
| Floodlight Type | Outdoor |
| Lamp Type | LED |
| Beam Angle | 75° |
| Case Material | ABS, PC |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.