| Wattage | 20 W |
| Voltage | 220 → 240 V ac |
| IP Rating | IP65 |
| Sensor | PIR |
| Luminosity | 1800 lm |
| Colour Temperature | 4000K |
| Life Hours | 30000h |
| Height | 402mm |
| Width | 165 mm |
| Depth | 43 mm |
| PIR Included | Yes |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | LED |
| Beam Angle | 110° |
| Case Material | Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.