| Wattage | 70 W |
| Voltage | 220 → 240 V ac |
| IP Rating | IP65 |
| Luminosity | 6300 lm |
| Colour Temperature | 4000K |
| Dimensions | 281.6 x 38 x 320.9 mm |
| Life Hours | 30000h |
| Height | 320.9mm |
| Width | 281.6 mm |
| Depth | 38 mm |
| Series | REX Slim |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | LED |
| EU Energy Efficiency Rating | F |
| Beam Angle | 115° |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.