| Wattage | 10 W |
| Voltage | 100 → 240 V ac |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 6 |
| Luminosity | 1200 lm |
| Colour Temperature | 4000K |
| Dimensions | 108 x 141 x 46 mm |
| Life Hours | 50000h |
| Width | 141 mm |
| Solar Panel | No |
| Series | Coastal |
| Lamp Type | LED |
| UK Energy Efficiency Rating | F |
| EU Energy Efficiency Rating | F |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.