| Wattage | 50 W |
| Voltage | 100 → 240 V ac |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 16 |
| Luminosity | 5500 lm |
| Colour Temperature | 4000K |
| Dimensions | 39 x 203 x 235 mm |
| Height | 235mm |
| Width | 203 mm |
| Series | Asymmetrical |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | LED |
| Case Material | Aluminium, Toughened Glass |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.