| Wattage | 10 W |
| Voltage | 220 → 240 V ac |
| Incandescent Equivalent Wattage | 10W |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 15 |
| Luminosity | 900 lm |
| Colour Temperature | 4000K |
| Dimensions | 104 x 27 x 92 mm |
| Life Hours | 30000h |
| Height | 92mm |
| Width | 27 mm |
| Solar Panel | No |
| Series | REX Slimline |
| PIR Included | No |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | LED |
| Beam Angle | 110° |
| Case Material | Aluminium, Toughened Glass |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.