| Wattage | 10 W |
| Voltage | 85 → 265 V ac |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 1 |
| Luminosity | 1100 lm |
| Dimensions | 115 x 86 x 89 mm |
| Life Hours | 50000h |
| Height | 86mm |
| Width | 115 mm |
| Depth | 89 mm |
| Solar Panel | No |
| Floodlight Type | Remote Control |
| Lamp Type | LED |
| Standards Met | CE, DLC, FCC, RoHS Compliant, UL |
| Beam Angle | 120° |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Operating Temperature Range | -30 → +60°C |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Case Material | Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.