| Wattage | 50 W |
| Voltage | 85 → 265 V ac |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 1 |
| Luminosity | 4000 lm |
| Dimensions | 240 x 200 x 50 mm |
| Height | 240mm |
| Width | 255 mm |
| Depth | 50 mm |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | LED |
| Beam Angle | 120° |
| Case Material | Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.