| Wattage | 50 W |
| Voltage | 230 V ac |
| Incandescent Equivalent Wattage | 200W |
| IP Rating | IP65 |
| Number of LEDs | 84 |
| Luminosity | 5430 lm |
| Solar Panel | No |
| Series | FLN |
| Lamp Type | LED |
| UK Energy Efficiency Rating | E |
| EU Energy Efficiency Rating | E |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.