| Wattage | 190 W |
| Voltage | 220 → 240 V ac |
| Incandescent Equivalent Wattage | 190W |
| IP Rating | IP54 |
| Number of LEDs | 720 |
| Luminosity | 23700 + 3200 lm |
| Colour Temperature | 6500K |
| Dimensions | 53 x 43 x 131 cm |
| Height | 1310mm |
| Width | 530 mm |
| Depth | 430 mm |
| Solar Panel | No |
| Series | TU 23051 |
| PIR Included | No |
| Floodlight Type | Indoor, Outdoor |
| Lamp Type | LED |
| Beam Angle | 360° |
| Case Material | Plastic |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.