| Wattage | 20 W |
| Voltage | 220 → 240 V ac |
| IP Rating | IP44 |
| Number of LEDs | 30 |
| Sensor | PIR |
| Luminosity | 2080 lm |
| Colour Temperature | 3000K |
| Dimensions | 18 x 4.9 x 19.4 cm |
| Height | 194mm |
| Width | 180 mm |
| Depth | 49 mm |
| Solar Panel | No |
| Series | AL |
| PIR Included | Yes |
| Floodlight Type | Wall Mount |
| Lamp Type | LED |
| Beam Angle | 180° |
| Case Material | Aluminium |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.