| Maintained | Maintained, Non Maintained |
| Length | 112 mm |
| Width | 229 mm |
| Depth | 32 mm |
| Lamp Type | LED |
| Wattage | 700 mW |
| Fitting Type | Wall |
| IP Rating | IP42 |
| Light Style | Emergency Light Fitting |
| Luminosity | 15 lm |
| Lamp Supplied | Yes |
| Series | Exiway Light |
| Duration | 5h |
| Voltage Rating | 230 V ac |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.