| Lamp Type | LED |
| Wattage | 5 W |
| Maximum Reach | 500mm |
| Base Type | Moulded |
| Plug Type | Type G - British |
| Arm Type | Flexible |
| Colour | Black |
| Voltage Rating | 110 → 240 V ac |
| EU Energy Efficiency Rating | F |
| UK Energy Efficiency Rating | F |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.