| Lamp Type | LED |
| Type | on/off Enclosure Lamp |
| Cabinet Lighting Type | on/off Enclosure Lamp |
| Voltage Rating | 24 → 48 V dc |
| Length | 351 mm |
| Width | 41 mm |
| Depth | 52 mm |
| Diameter | 32mm |
| Wattage | 5 W |
| Colour Temperature | 6500K |
| Light Colour | Daylight |
| Model | 02540.1-01 |
| Series | LED 025 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.