| Type | Cabinet Light |
| Cabinet Lighting Type | CCT Link Light |
| Luminosity | 1120 lm |
| Voltage Rating | 220 → 240 V ac |
| Length | 1.173 m |
| Width | 22 mm |
| Depth | 19 mm |
| Wattage | 14 W |
| Colour Temperature | 3000 K, 4000 K, 6000K |
| Light Colour | Cool Daylight |
| EU Energy Efficiency Rating | F |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.