| Lamp Type | LED |
| Type | Strip Light |
| Cabinet Lighting Type | Strip Light |
| Luminosity | 350 lm |
| Voltage Rating | 230 V ac |
| Length | 221 mm |
| Width | 26 mm |
| Diameter | 26mm |
| Wattage | 4 W |
| Colour Temperature | 2700K |
| Light Colour | White |
| Dimmable | No |
| Model | Linolite |
| Lamp Base | S15S |
| EU Energy Efficiency Rating | F |
| Diffuser Finish | Opal |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.