| Lamp Type | LED |
| Type | Spotlight |
| Cabinet Lighting Type | Recessed Spotlight |
| Luminosity | 580 lm |
| Voltage Rating | 220 → 240 V ac |
| Depth | 58 mm |
| Diameter | 70mm |
| Wattage | 7 W |
| Colour Temperature | 3000K |
| Light Colour | Warm White |
| Finish | Aluminium |
| Series | Spot Adjust |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.