| Lamp Type | LED |
| Type | Strip Light |
| Cabinet Lighting Type | Strip Light |
| Luminosity | 325 lm |
| Voltage Rating | 24 V dc |
| Length | 1 m |
| Width | 33 mm |
| Depth | 8 mm |
| Wattage | 11 W |
| Colour Temperature | 3000K |
| Light Colour | Warm White |
| Dimmable | Yes |
| Better World Verification | Energy Efficiency Rating D |
| Model | LED11WWW |
| EU Energy Efficiency Rating | D |
| UK Energy Efficiency Rating | D |
| Series | Ultra Thin Linear |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.