| Lamp Type | LED |
| Type | LED Illumination Unit |
| Cabinet Lighting Type | LED Illumination Unit |
| Luminosity | 465 lm |
| Voltage Rating | 12 <arrow/> 24 V dc |
| Length | 330 mm |
| Width | 40 mm |
| Depth | 29 mm |
| Wattage | 4.9 W |
| Colour Temperature | 5500K |
| Light Colour | White |
| Model | LF2B-C3P-BTHWW2-1M |
| Current Rating | 409 mA |
| Diffuser Finish | Clear |
| Standards Met | CE, cULus Lisited |
| Series | LF2B |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.