| Lamp Type | LED |
| Type | Cabinet Light |
| Cabinet Lighting Type | LED Illumination Unit |
| Voltage Rating | 24 V dc |
| Length | 389 mm |
| Width | 49.8 mm |
| Depth | 29.8 mm |
| Wattage | 10 W |
| Colour Temperature | 5700K |
| Light Colour | White |
| Model | LF1D-EN2F-2W-A |
| Current Rating | 450 mA |
| Series | LF1D-EN |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.