| Lamp Type | LED |
| Type | Cabinet Light |
| Cabinet Lighting Type | Panel Light |
| Voltage Rating | 110 → 240 V ac/dc |
| Length | 310.6 mm |
| Wattage | 13 W |
| Colour Temperature | 5000K |
| Light Colour | Daylight |
| Model | 7L Series |
| Lamp Base | Integrated LEDs |
| Diffuser Finish | Pearl |
| Series | 7L |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.