| Lamp Type | LED |
| Type | Rechargeable Cabinet Light |
| Cabinet Lighting Type | LED Lamp |
| Luminosity | 5 V dc |
| Voltage Rating | 5 V dc |
| Length | 251.9mm |
| Width | 35.5mm |
| Depth | 18.3mm |
| Wattage | 1.5 W |
| Colour Temperature | 3000 K, 4000 K, 6500 K |
| Light Colour | Variable |
| Dimmable | Yes |
| Model | Cabinet Light M |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.