| Type | LED Bulkhead |
| Shape | Rectangular |
| Wattage | 5 W |
| Voltage Rating | 230 V ac |
| Lamp Type | LED |
| Lamp Supplied | Yes |
| Length | 108 mm |
| Width | 73 mm |
| Depth | 205 mm |
| IP Rating | IP55 |
| Lamp Shape | Rectangular |
| Operating Temperature Range | -20 → +40°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Case Material | Polycarbonate |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.