| Type | Bulkhead |
| Shape | Round |
| Wattage | 19 W |
| Voltage Rating | 240 V |
| Luminosity | 1700 lm |
| Lamp Type | LED |
| Lamp Supplied | Yes |
| Series | LEDINAIRE WL070V |
| IP Rating | IP65 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.