| Type | LED Bulkhead |
| Shape | Rectangular |
| Voltage Rating | 24 V ac/dc |
| Lamp Type | LED |
| Lamp Supplied | Yes |
| Diffuser Colour | Red |
| Light Output Colour | Red |
| Length | 245 mm |
| Width | 112 mm |
| Depth | 125 mm |
| IP Rating | IP64 |
| Lamp Shape | Rectangular |
| Operating Temperature Range | -20 → +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Case Material | Polycarbonate |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.