| Type | LED Linear Batten |
| Batten Type | Single |
| Length | 960 mm |
| Width | 187 mm |
| Luminosity | 1250 lm |
| Depth | 50 mm |
| Wattage | 26 W |
| Lamp Type | LED |
| Voltage Rating | 230 V |
| IP Rating | IP20 |
| Series | TAMETO |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.