| Type | Batten |
| Batten Type | Twin |
| Length | 1.8 m |
| Width | 82 mm |
| Depth | 48 mm |
| Wattage | 48 W |
| Number of Lamps | 2 |
| Lamp Type | LED |
| Life Hours | 25000h |
| Colour Temperature | 4000K |
| Voltage Rating | 220 → 240 V |
| IP Rating | IP20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.