| Type | LED Module |
| Batten Type | Single |
| Length | 1.25 m |
| Width | 78 mm |
| Depth | 80 mm |
| Wattage | 30 W |
| Lamp Type | LED |
| Life Hours | 50 000h |
| Colour Temperature | 4000K |
| Voltage Rating | 240 V |
| IP Rating | IP65 |
| EU Energy Efficiency Rating | D |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.