| Type | Single Batten |
| Batten Type | Single |
| Length | 615 mm |
| Width | 60 mm |
| Depth | 85 mm |
| Wattage | 10 W |
| Number of Lamps | 1 |
| Lamp Type | LED |
| Voltage Rating | 230 V ac |
| IP Rating | IP20 |
| EU Energy Efficiency Rating | D |
| UK Energy Efficiency Rating | D |
| Standards Met | BS EN 60598, CE, IP20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.