| Type | Single Batten |
| Batten Type | Single |
| Length | 1.207 m |
| Width | 71 mm |
| Depth | 1.207 m |
| Wattage | 31 W |
| Number of Lamps | 1 |
| Lamp Type | 840 neutral white |
| Voltage Rating | 220 → 240 V |
| Anti-corrosive | No |
| IP Rating | IP65 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.