| Type | Damp Proof Light |
| Batten Type | Single |
| Length | 1.5 m |
| Width | 82 mm |
| Depth | 68 mm |
| Wattage | 46 W |
| Number of Lamps | 1 |
| Lamp Type | LED |
| Voltage Rating | 220 - 240 V |
| IP Rating | IP65 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.