| Type | Damp Proof Light |
| Batten Type | Single |
| Length | 1.2 m |
| Width | 35 mm |
| Depth | 48 mm |
| Wattage | 36 W |
| Number of Lamps | 1 |
| Lamp Type | LED |
| Colour Tone | Cool White |
| Life Hours | 30000h |
| Colour Temperature | 4000K |
| Colour Reference | 840 |
| Voltage Rating | 240 V |
| IP Rating | IK08, IP65 |
| EU Energy Efficiency Rating | A, A+, A++ |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.