| Type | Single Batten |
| Batten Type | Single |
| Length | 295 mm |
| Width | 85 mm |
| Luminosity | 1617 lm |
| Depth | 35 mm |
| Wattage | 15 W |
| Number of Lamps | 1 |
| Lamp Type | LED |
| Voltage Rating | 24 V dc |
| IP Rating | IP50 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.