| Type | Surface Mount |
| Batten Type | Single |
| Length | 456mm |
| Width | 70 |
| Luminosity | 440 lm |
| Depth | 73mm |
| Wattage | 8 W |
| Lamp Type | LED |
| Voltage Rating | 240 V |
| Anti-corrosive | No |
| IP Rating | IP20 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.