| Wattage | 4.5 W |
| Lamp Base | U shape |
| Length | 300 mm |
| Lamp Size | 5 x 155 mm |
| Voltage Rating | 6 V |
| Peak Wavelength | 254 nm |
| Life Hours | 8000 |
| Series | Vertex |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.