| Wattage | 230 W |
| Lamp Base | E40 |
| Lamp Shape | Tubular |
| Lamp Type | CDM-T |
| Mounting Orientation | Universal |
| Fitting Type | Enclosed |
| Luminosity | 21900 lm |
| Length | 257 mm |
| Lamp Finish | Clear |
| Colour Rendering | 88 |
| Colour Temperature | 4200K |
| Diameter | 47mm |
| Life Hours | 30000h |
| Voltage Rating | 132 V |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.